KONST / Litografier / Litografi 15769183
nr 1576 9183
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Litografi, "Xylografen Andersson, oramat löst blad. Signerad, bladets mått: 44x59 cm
Kondition: slitage, skador
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 november 2023
kl 19:46:02
150 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström